Tomasz Rohde

Skoro tu jesteś to znaczy, że spotkaliśmy się Zielonym Bootcampie 2023, gdzie poprowadziłem webinar o projektowaniu ogrodów w Sketchup.

Na tej stronie znajdziesz wszystkie bonusy, które w ramach tego webinaru “po prostu Ci się należą!“.

Bierz, korzystaj, a w razie pytań napisz post lub komentarz na grupie Facebook – Zielony Bootcamp i mnie oznacz. Jak mogę – to pomogę!

Miłego sketchupowania!

Krótkie moje portfolio

Interesuje Cię Sketchup?

Pakiety szkoleniowe z okazji webinaru

Specjalnie dla Uczestniczek/-ów kursu Zielony Bootcamp 3, przygotowałem 2 pakiety szkoleń w super promocyjnej ofercie

Pakiet zawiera:

 • 2 poziomy szkolenia Sketchup
 • Dodatkowy kurs rozwijający temat 3 najważniejszych fundamentów pracy w Sketchup: Komponetów, Tagów i Scen

Pakiet zawiera:

 • 2 poziomy szkolenia Sketchup
 • Kompleksowe szkolenie z tworzenia dokumentacji w Sketchup Layout

“Panie…. po ile ta promocja?”

Mówienie do pustej widowni trochę deprymuje, dlatego doceniam osoby, które napięły się i zrobiły wszystko, aby być ze mną na żywo podczas webinaru. Dla takich osób przygotowałem super rabat na oba pakiety.

Przez pierwsze 24h od webinaru:

z kodem rabatowym:

“Wszystko o Sketchup”

cena zestawu: 897zł, w promocji: 673zł
-25%

“Sketchup + dokumentacja w Layout”

cena zestawu: 1247zł, w promocji: 936zł
-25%
Ta oferta kończy się za:

A teraz do brzegu, czyli czas na bonusy po webinarze!

Bonus 1: Templatka Sketchup ze wstępnymi ustawieniami

Jeżeli zaczynasz w Sketchup to po pierwszym uruchomieniu jest ryzyko, że jednostki będą w calach, kolory jakieś takie niebiałe itd.
Na webinarze wystartowałem już z gotowymi ustawieniami wstępnymi i w poniższym linku znajdziesz właśnie ten startowy projekt.

Bonus 2: Nazwy wtyczek i ważniejsze funkcje, z których korzystałem

 • ams_FixIt (AMS): Przypisałem sobie do tej wtyczki skrót klawiszowy Alt-F i jednym naciśnięciem czyści mi model z różnych niepotrzebnych kresek
 • BezierSpline (Fredo6): wtyczka do tworzenia krzywych Beziera (takich ładnych gładkich, stycznych łuków). Wykorzystałem tą wtyczkę przy tworzeniu prostej zasłonki na podeście z jacuzzi (w osobnym filmie bonusowym).
 • Solar North (Trimble): przydatne do zmiany domyślnego kierunku północy w projekcie Sketchup
 • JHS PowerBar (Wielu autorów): z tego bogatego paska narzędzi wykorzystałem “Copy Along Path” do szybkiego rozłożenia krawężnika wzdłuż ścieżki
 • 1001bit tools (Goh Chun Hee): drugi duży pakiet narzędzi projektowych, z którego wykorzystałem “Divide selected face into panel” do zrobienia okna tarasowego. Być może też pokazałem narzędzie do robienia dachów skośnych (hip roof from face).
 • TreeMaker (Pascal Poublan): Wtyczka do szybkiego umieszczania roślin z opcją włączania i wyłączania trybu proxy oraz małą biblioteką modeli 3D roślin.
 • CuricAlign, CuricMirror, CuricSpace (Vo Quoc Hai): szybkie wyrównywanie, rozmieszczanie lub odbijanie lustrzane obiektów (to te różowe małe ikonki na pasku narzędzi z lewej strony 🙂 )
 • Twilight2 (Twilight Render LLC): wtyczka do renderowania (nie wiem czy zdążyłem pokazać) występująca w planie BEZPŁATNYM bez okresów próbnych oraz tanim płatnym w licencji wieczystej.

Bonus 3: Modele 3D i tekstury wykorzystane w projekcie webinarowym

Bonus 4: Projekt webinarowy ogrodu

Wrzucam 2 projekty: ten który faktycznie robiłem podczas webinaru (zabrakło w nim parę rzeczy) i ten, który wstępnie przygotowałem sobie na webinar. Niewielkie różnice, ale może komuś się przydadzą te 2 wersje. Oczywiście załączam też etapy pośrednie z tworzenia projektu.

Bonus 5: Dodatkowe filmy do webinaru

Spokojnie można te filmy oglądać na prędkości x1.5. W lewym dolnym rogu wyświetlają się klawisze, które naciskam więc łatwiej jest odzworować sam proces tworzenia w Sketchupie. Jednak chciałbym zaznaczyć – te filmy to pokaz “jak pracuje się w Sketchup” a nie szkolenie. Wiele rzeczy musiało być okrojone bo inaczej film wyszedłby kolejne 3h 🙂

Jak przygotowałem mapę podkładową z użyciem geoportalu

Jak zrobiłem drewniane przęsło na podstawie zdjęcia

Jak zrobiłem podest pod jacuzzi

Jeżeli Sketchup to jest to narzędzie, które chcesz wykorzystać w swojej pracy – to moje kursy na pewno przyspieszą i ułatwią jego poznanie, a promocje dla Zielonych Bootcampowiczek/-ów powinny pomóc w decyzji, że czas nauki właśnie nadszedł!

Przejdź do PROMOCJI lub zobacz listę wszystkich kursów

Miłego sketchupowania!